سقف متحرک

سقف متحرک

سقف متحرک برقی بسیار ایده آل ، مناسب و منطقی برای پوشش فضاهای باز رستورانها ، کافی شاپها و استخرها می باشد. زمانی این امکان برای سقف متحرک جذاب تر می شود که دیواره های شیشه ای کشویی (هوابند کننده) را نیز به آن اضافه نمود. پوشش تراس، بالکن، آلاچیق محوطه روف گاردن، سر درب ورودی و پارکینگ خودرو نیز موقعیتهای مناسبی برای استفاده از سقف متحرک هستند.
شرکت سایبان متین با تیم کارآزموده و متخصص این امکان را فراهم کرده که با ساخت ریل در جهت طول تا ۱۲/۵ متر و در جهت عرض نیز تا ۱۲ متر گام بزرگی در عرضه سقف متحرک بردارد. در عرض ۱۲ متری پارچه تاشونده سقف متحرک به صورت یکپارچه اجراء خواهد شد (که احتمال نفوذ هوا از درز را صفر می کند) در پشت این پارچه ۱۲ متری با فواصل ۴ متر ریلهای میانی اجراء خواهند شد.

مزایای استفاده از سقف متحرک

۱) استفاده از سقف متحرک برای جلوگیری از اشراف و دید مستقیم مکانهای مجاور

۲) سقف متحرک برای جلوگیری از تابش اشعه های مضر نور خورشید و در عین حال قابل استفاده از نور آن جهت حمام آفتاب به صورت هوازی ( مشابه استخرهای روباز)

۳) قابل استفاده بودن محل مورد نظر با نصب سقف متحرک در فصول مختلف سال و عدم مزاحمت انواع بارش

۴) امکان استفاده از سیستمهای سرمایش و گرمایش درون محیط با کمک سقف متحرک

۵) جلوگیری از ورود خاک و برگ در هنگام وزش باد و تمیز ماندن محیط مورد نظر با نصب سقف متحرک

۶) قابلیت انتخاب اسکلت سازه ی سقف متحرک با توجه به تنوع طرح های موجود

۷) قابلیت انتخاب رنگهای آنتی استاتیک سقف متحرک جهت اسکلت سازه، و رنگهای موجود جهت پوششها با توجه به تنوع موجود

۸) امکان استفاده از سقف متحرک در کلیه ساعات شبانه روز با توجه به سیستم متحرک بودن سازه و سیستم Lighting قابل نصب در هر سه نوع پوشش

۹) قابل اجرا بودن کلیه سیستمهای سقف متحرک به صورت یکطرف و دوطرفه ( چسبیده به سمت دیوار – وسط محوطه)

۱۰) ظاهر زیبای سقف متحرک در مقایسه با دیوارهای حایل که برای جلوگیری از اشراف و دید مجاورین تا کنون بکار گرفته می شده است.

سقف متحرک سازه ای نوین

سقف متحرک از جمله سازه هایی در معماری نوین است که در معماری گذشته نیز نمونه هایی از سقف متحرک به چشم می خورد. شرکت سایبان برقی متین با نگرشي تاريخي، تحليلي بر نمونه هاي مشابه سقف متحرک و موقتي كه در مناطق بومي سكونت گاه هاي طبيعي و سنتي زاگرس مشاهده شده و با بررسي عناصر متحرك در معماري سقف متحرک خصوصا ساختار سازه اي سقف متحرک به بررسي خلاقيت ها و نوآوري هاي مرد مان محلي اين مناطق در ساخت سقف متحرک پرداخت و آن را ایده در ساخت سقف متحرک شرکت خود قرار داد. همانطور که گفته شد استفاده از اصول علمی و به کارگیری افراد با تجربه در این زمینه سبب شده شرکت سایبان برقی متین به عنوان بهترین سازنده سقف متحرک شناخته شده باشد.

طراحی سقف متحرک

سقف متحرک ابزاریست که امکان ورود نور و هوای تازه را به داخل منزل امکان‌پذیر می‌سازد. سقف متحرک ها به دو صورت سقف متحرک دستی و سقف متحرک خودکار عمل می‌نمایند. این سقف متحرک ها در شکل، اندازه و فرم خاص ساخته می‌شوند. سقف متحرک ها گاهی بصورت مات ساخته می‌شوند. سقف متحرک ها شاخه‌ای از معماری داخلی است. در کنار پوشش، کارکرد دکوراتیو و نورپردازی این سقف متحرک ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. طراح باید ویژگی‌های همهٔ سازه‌ها را برای ساخت سقف متحرک برقی به‌خوبی بشناسد.

مصارف سقف متحرک

مصارف سقف متحرک

سقف متحرک بالکن
سقف متحرک تراس ها و فضاهای باز
سقف متحرک محوطه باز
سقف متحرک کافی شاپ ها
سقف متحرک فود کورت ها
سقف متحرک هتل ها
سقف متحرک تالارهای پذیرایی
سقف متحرک پارکینگ ها
مسقف نمودن استخرها
سقف متحرک سردرب وروی ساختمان ها وهتل ها